Paradigmaváltás: nemcsak az AGY, a SZÍV is irányít!

A szív szerepe: az első kísérlet, melyben bizonyították, hogy az agy mellett a szív is kiemelkedő szerepet játszik a szervezetünk irányításában. Tehát nem csak egyedül az agy, hanem a szív is szabályozó funkciót tölt be szervezetünk bonyolult rendszerében.

A kísérletet Rollin McCraty, a HeartMath Intézet alelnöke és igazgatója ismerteti.

Részlet a The Living Matrix – Az élő Mátrix című dokumentumfilmből

Leírás:

Testünk minden szerve saját „mezőt” hoz létre működése közben. A szervek közül a szív generálja a legnagyobb ritmikus elektromagnetikus jelet a testben.

Az energia kardiológia tudománya azt állítja, hogy az összes jel, melyet a szív állít elő, szabályozó jelentőségű a szervezet számára. Bizonyított tény, hogy a szív hőt, fényt és nyomáshullámokat, valamint elektromos, mágneses és elektromágneses jeleket bocsát ki.

A testünkben zajló folyamatok érzelmi mintákkal vannak modulálva. Felfedezték, hogy a szívnek koherens és inkoherens dobogási mintái is vannak, melyek szorosan kapcsolódnak az érzéseinkhez, érzelmeinkhez. Ez a koherens, vagy inkoherens minta szinkronizálja az agy ritmusát. A koherencia az az ideális élettani állapot, ami a tanulás és a jó teljesítmény alapja, és amely a test természetes megújító folyamatait táplálja.  Korábban úgy gondoltuk, hogy a bejövő információk elsődleges feldolgozója az agy, de kezdjük felfedezni, hogy először a szív kapja az információt, és csak azután közvetíti az agyba. Tanulmányok mutatták ki, hogy a szív gyorsabban válaszol a külső stimulációkra, mint az agy. Az intuíció elektrofiziológiája című kísérletben bizonyítást nyert, hogy az alany számára érzelmileg jelentős és fontos jövőbeli esemény bekövetkeztét a szív képes előre jelezni. Ennek magyarázatát a kvantumfizika adja meg.

Ez is érdekelheti