Menu Close

Hogy kinek is ajánljuk?

Minden ember egyszer eljut arra a pontra, hogy felteszi magában az élet úgynevezett nagy kérdéseit, mint a „Ki vagyok én?”, „Honnan származom?”, „Miért vagyok itt a Földön?”, „Hogyan találhatnám meg az életcélom?”, „Létezik-e Teremtő?”, „Hogyan működik az univerzum?”… stb. Ezek a kérdések általában akkor fogalmazódnak meg bennünk, amikor valamilyen krízishelyzet, tragédia vagy törés eredményeképpen válaszút elé kerülünk.

A válaszkeresés alapján az emberek alapvetően két kategóriába sorolhatók. Az egyik kategóriába azok tartoznak, akik pontosan tudják vagy tudni vélik, hogy működik a világ, és meggyőződéseik birtokában és védelmében önbizalommal élik mindennapi életüket, mégis számos problémával küzdenek, miközben mindig a körülmények áldozatának érzik magukat. Elfogadják az öt érzékszerv által érzékelt világot kizárólagosan megtapasztalható valóságként, és meg vannak győződve arról, hogy a sorsuk eleve elrendeltetett, életkörülményeiken nem tudnak változtatni. Mivel mindig valaki vagy valami rajtuk kívül álló okra panaszkodnak, melyért meggyőződésük szerint nem vállalhatják a felelősséget, mindig úgy szeretnének változásokat elérni, hogy azért nekik önmagukon semmit ne kelljen átalakítani. Általában valamilyen külső „megváltót” keresnek, aki elvégzi a munkát helyettük.

A másik kategóriába tartozó emberek ezzel szemben készek arra, hogy bátran szembe nézzenek a problémáikkal, és felelősséget vállaljanak magukért, az életükért és a döntéseikért. Ők igazán meg akarják ismerni önmagukat és az általuk tapasztalható világot. Megértik, hogy ahhoz, hogy az életük és körülményeik megváltozzanak, elsősorban önmagukat kell átalakítaniuk. Elfogadják mind a legújabb tudományos kutatások eredményeit, mind a spirituális tradíciók tanításait, melyek egyöntetűen állítják, hogy az egyetlen és legnagyobb problémánk a tudatlanság. A megoldás szerintük a tudás megszerzésében, valamint az önismeret, illetve az önfejlesztés folyamatos munkájában rejlik.

Ezen utóbbi útkeresőknek egy járható ösvényt jelenthet az általunk összeállított tematika, ami több, egymásra épülő tanfolyamból áll. A spirituális fejlődést gyakran hasonlítják egy hegy megmászásához, melynek célja a hegycsúcs elérése, azaz a megvilágosodás. A hegy csúcsára számos ösvény vezet, az általunk nyújtott lehetőség egy ezen ösvények közül.

Részletes leírás a tanfolyamokról a képzések oldalon olvasható.